מעבד מוזיקלי

עיבוד וניהול מוזיקלי בעצם מכוון לסידור כל הכלים שמנגנים בתוך הפקת השיר, באופן כזה שכולם יושבים בהרמוניה מושלמת שנשמעת למאזין כמקשה אחת. בדומה לעיבוד מזון, כשלוקחים כמה מוצרים והופכים אותם לעיסה אחת, כך גם במוזיקה – הגיטרות, הפסנתר, הבס, התופים, וכל יתר הכלים שמנגנים בשיר, כולם אמורים להישמע כדבר אחד שמשרת את התמונה הכללית – השיר.


מעבד מוזיקלי - Teritory Studios

כשמפיקים שיר באולפן הקלטות קיימת יכולת שלא באה לידי ביטוי בהופעות, אפשר להקליט את הגיטרה בכמה ליינים מוזיקאליים שונים, והשילוב בין הליינים זה מה שיצור את הקו הכללי שישמע בשיר כנגינת גיטרה. על מנת להביא דבר זה לידי ביטוי בהופעות נצטרך כמה נגני גיטרה שונים, אך באולפן הכל אפשרי!

מיקס מאסטרינג עם שושןמעבד מוזיקלי צריך לקחת בחשבון לא רק את טובתו של השיר כהפקת אולפן, הוא צריך גם לקחת בחשבון שבהופעות יהיה ניתן לנגן את השיר באופן שדומה להקלטה באלבום. לכן מעבד מוזיקלי אמנם יכול להליט ליינים שונים ולעבד אותם יחד לקו גיטרה כללי בשיר, אך הקו הזה חייב להיות מודגש בצורה כזו שגם נגן גיטרה בודד יוכל להביא אותו ליידי ביטוי בהופעה.

עיבוד מוזיקלי לשיר כולל בתוכו גם המון יחסי אנוש. כל נגן הוא עולם מלא בפני עצמו ונגינה היא אמנם דבר טכני אך מורגש בתוצאה הסופית גם הרגש שליווה את ההקלטה. היום יש אולפנים רבים שמנסים ליצור אווירה אותנטית שתגרום לנגנים להוציא מעצמם את הרגש הנכון בנגינה, לדבר זה יש השפעה גם מהאולפן שבו מקליטים וגם מהמעבד המוזיקלי שתפקידו לנצח על הנגנים ולהנחות אותם אל המקום הנכון ביותר עבור השיר.

Teritory Studios - בית ליצירה מוזיקלית

יש שירים שדווקא עיבוד מוזיקלי של כלי מיתר יעביר את הרגש הנכון שמוציא את השיר החוצה בצורה הטובה ביותר, ויש שירים שעיבוד בס תופים נכון הוא זה שיביא לתוצאה הרצויה.

מעבד מוזיקלי חייב לראות תמונה שלמה בראש, הוא חייב שיהיה לו חזון מוזיקלי לשיר, ועל אף החזון שאיתו יוצאים לדרך הוא חייב גם להיות פתוח לשינויים ושדרוגים שעולים תוך כדי העבודה, כי לפעמים דווקא הנגנים הם אלו שיוכלו להביא את הרעיון המוצלח שיהפוך את העיבוד של השיר למשהו מיוחד ובלתי צפוי.

עיבוד מוזיקלי הוא חישוב מתמטי מדויק שפועל על פי חוקי המוזיקה וההרמוניה. יש דברים שחייבים להיעשות באופן מדויק ואין אפשרות לחרוג מהם, לדוגמא: בחירת הסולם של השיר, דבר שחייב להתאים לזמר המבצע של השיר, ובעקבות בחירת הסולם יקבעו ההרמוניות של העיבוד ליתר הכלים שמנגנים בהקלטה. לכל סולם יש צבע ייחודי שמאפיין אותו ולכן בחירת הסולם של השיר זו אחת הבחירות החשובות ביותר, ועליה יבנה העיבוד המוזיקלי שיתאים וישרת את כל הגוונים והצבעים שהסולם מאפשר.מעבד מוזיקלי ידע לפתור כל בעיה על ידי מעבר בין הסולמות במודולציות ומעברים מוזיקליים בתוך השיר, כמו גם על ידי שינוי המקצבים וקביעת התפקידים שיקבלו נוכחות בתוך השיר בחלקים מסוימים. השלב הבא בעיבוד השיר הוא הכנת גייד של השיר, זו בעצם סקיצת מחשב בה כל הכלים מנגנים באמצעות הדמיה ממוחשבת (midi) ותפקידו של הגייד הוא להשמיע לנו האם הכיוון שבחרנו לשיר הוא אכן נכון ומעביר את מה שרצינו. לאחר גיבוש הגייד והסכמה שזה הכיוון הנכון לעיבוד השיר, רק אז נזמין את הנגנים להקלטת לייב באולפן.


הצעת מחיר ופרטים נוספים

  תוכן ההודעה


  עקיבא תורג׳מן - חזרה מוקלטת באולפן
  נועם נתיב - רץ רץ

  Teritory Studios – בית ליצירה מוזיקלית

  התקשרו אלינו וספרו לנו באיזה שלב אתם בדיוק נמצאים, נשמח לעשות אתכם פגישת ייעוץ חינם ואולי גם לצאת לדרך משותפת שתביא הרבה אור אל תוך היצירה והעשייה המוזיקלית שלכם, וגם לשלנו :-)

   

  במתחם האולפנים יעמדו לרשותכם שני חדרי בקרה מעוצבים, שני חדרי הקלטה מבודדים ומלאים בכלי נגינה וציוד הקלטה מהמתקדם ביותר שיש. המתחם כולו נבנה במחשבה ותכנון רב מבחינת האקוסטיקה ואיכות ההקלטה, והכי חשוב - יש פה אווירה נינוחה של קסם ויצירה.. 

   

   

  טלפון: 054-6717230   או במייל –   elad@Teritory.co.il

  לשליחת חומרים מקוריים בלבד -   ANR@Teritory.co.il

  (אנא פרטו את שמכם המלא והשאירו טלפון נייד)

   

  מידע בנושאים נוספים :

  הפקה מוזיקלית | הקלטת סינגל לרדיו | הקלטת סינגל באולפן | מחירי אולפן | מיקס מאסטרינג

  Teritory Studios

  לחן עיבוד והפקה מוסיקלית - אסף צרויה
  עיבוד והפקה מוסיקלית – אל-עד טרי
  מקלט 31 "הכל או כלום" - הפקה אל-עד טרי

  עיבוד והפקה מוסיקלית – אל-עד טרי
  עיבוד והפקה מוסיקלית – אסף צרויה
  קליפ לשיר שהוקלט באולפן – קליפ אולפן LIVE