הקלטת שירים באולפן מקצועי

הקלטת שירים באולפן יכולה להישמע כמו נושא מורכב ומסובך למי שלא בקיא בתחום. כדי שתוכלו להבין מה הקלטת שירים באולפן כוללת, נבאר שלב אחר שלב את כל מה שעליכם לדעת. בשלב הראשון צריכים להבין מה מטרת הקלטת השירים, כי ישנו הבדל מהותי בין הקלטת סינגל שמיועד לצאת לרדיו ואמור לעמוד בסטנדרטים מקצועיים ובאיכות שידור לפי התקן שנדרש בתחנות הרדיו, ובין הקלטת שירים למטרות אישיות או העלאה ליוטיוב. באופן כללי בשני המקרים נדרש אותו תהליך, רק שהוא נעשה באופן שונה ולכן גם העלויות בשני המקרים שונות ויש בניהם פער די גדול.


הקלטת שירים באולפן - Teritory Studios


השלב הראשון
הוא התאמת השיר לזמר המבצע שאמור להקליט אותו. התאמת השיר כוללת כמה מרכיבים, והם: בחירת סולם מוזיקלי שמתאים למנעד הקולי של הזמר. בחירת מבנה השיר מבחינת החלוקה לבתים, פזמון, קטעי מעבר מוזיקליים וכדומה. ולבסוף הגדרת כיוון ההפקה המוזיקלית של השיר. הגדרת הכיוון המוזיקלי היא זו שבעצם מתווה את האווירה הכללית שתהיה בשיר. האם זה יהיה שיר רוק רועש? בלדת רוק מרגשת? קצבי או שקט? בעל אופי מזרחי או מערבי? לאחר שנבצע את כל השלבים הללו תצטייר בפנינו התמונה הכללית של אופי העבודה שנדרשת מאיתנו על מנת שנוכל להתחיל בעבודה המעשית והיא – הקלטת השיר.

יהודה סעדו מקליט שיר באולפןהשלב השני הוא הקלטת גייד שירה (סקיצה ראשונית) לשיר, ועליו תתבסס הכנת הפלייבק של השיר, שיכלול את כל המרכיבים שעליהם סיכמנו בשלב הראשון.

בשלב השלישי הזמר יקבל את הפלייבק של המוזיקה כדי שיוכל להתאמן עליו בבית, ולפי זה יראה אם ישנם שינויים שאותם ירצה לבצע בפלייבק שהופק עבורו.

בשלב הרביעי ניכנס להקלטת שירה באולפן ונוריד לתכנת העריכה הממוחשבת כמה גרסאות שירה, שמתוכם לאחר מכן נערוך טייק שירה אחד רציף שכולל את כל הקטעים הכי טובים שמצאנו בהקלטות שירה השונות.

שלב אחרון – נעשה מיקס ומאסטרינג לשירה עם הפלייבק, ונוריד את הפרויקט כולו כשיר אחד שלם.

Teritory Studios - בית ליצירה מוזיקלית


כמו בכל תחום אחר, המחיר נקבע לפי כמות העבודה שנדרשת להשלמת הפרויקט, ולפי העלויות של הספקים השונים שנדרשים לביצועו בפועל. מתוך זה גם נגזר ההבדל שמצוי בפער המחירים בין הקלטת סינגל מופק לרדיו, ובין הקלטת שירים למטרות אישיות כמו שיר לבת מצווה, ברכת חתן כלה וכדומה..

הקלטת שירים שמטרתה היציאה לרדיו, תכלול הוצאות נלוות של נגני הפקה שנדרשים להכנת הפלייבק של השיר. כמובן שאם יש לכם נגנים מקצועיים שמלווים אתכם, תוכלו להשתמש בהם וכך ההוצאה תקבע רק לפי זמן האולפן שנדרש לעניין.

לעומת זאת, בהקלטת שירים למטרות אירועים וכדומה, אין טעם להקליט נגני הפקה מקצועיים ותוכלו להסתפק בנגינה של המפיק המוזיקלי (שמנגן כמעט על כל הכלים בעצמו, אם כי לא מתמחה בהם כמו נגן הפקות שזו כל המומחיות שלו).

כמו כן, ישנה אפשרות להשתמש באמצעים טכנולוגיים שמדמים את צלילי הכלים המוזיקליים השונים, ועל ידי כתיבת התווים המחשב מתרגם את הדבר לנגינה של ממש, בשפה המקצועית זה נקרא הקלטת MIDI, לעומת ההקלטה החיה שנקראת הקלטת AUDIO.
תהליך ההפקה של שירים באולפן

גם ההפקה המוזיקלית היא דבר שמשפיע על העלות, מאחר והיא מחייבת זמן עבודה שהמפיק נדרש להשקיע בפרויקט. הפקת שיר לרדיו צריכה להיות בעלת ייחודיות שתבלוט מתוך ההמון ותמשוך אליה את תשומת הלב של העורכים בתחנות הרדיו, כמו גם שהיא צריכה לאפיין ולהגדיר את היצירה המוזיקלית באופן ייחודי שמציג את הזמר היוצר לפי התדמית שאותה הוא רוצה לייצג.

לעומת זאת, בהקלטת שירים לאירועים, כל הפקה מוזיקלית תהיה טובה ומשביעת רצון במידה והיא נעשית בצורה איכותית ונוגעת רק בקו הכללי שאותו נחליט להתאים לביצוע השיר.

גם בנושא המיקס והמאסטרינג ישנו הבדל בין שני הסוגים של הקלטת שירים באולפן. סינגל לרדיו חייב להיות מדויק בתדרים שלו, וכמובן שאת המיקס צריך לעשות לכל אחד מהכלים המוקלטים בנפרד ורק אז לחבר אותם יחד בינם לבין עצמם, ולאחר מכן לחבר אותם לשירה. ובהקלטת שיר לבת מצווה וכדומה, לא צריך לעמוד בסטנדרטים שהרדיו דורש ואפשר לעשות את כל זה בזמן קצר יותר ובכך להוזיל את העלויות באופן משמעותי.


הצעת מחיר ופרטים נוספים

  תוכן ההודעה  ONE LOVE - הקלטת שיר משפחתי
  עקיבא תורג׳מן - הקלטת חזרה באולפני טריטורי
  ליאת יצחקי - הקלטת שירים באולפני טריטורי

  Teritory Studios – בית ליצירה מוזיקלית

  מעוניינים להזמין הקלטת שירים באולפן מקצועי? שלחו אלינו את פרטי הפרויקט שאותו תרצו להקליט, 

  ונשמח לחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים לגבי שלבי ההקלטה וההפקה של השיר אותו תרצו להקליט.

  ניתן לשלוח את הפרטים של הפרויקט אותו תרצו להקליט בתיבת ה - צור קשר
  או שאפשר להתקשר לטלפון: 054-6717230  
  או לשלוח לנו מייל לכתובת – elad@Teritory.co.il  במתחם האולפנים יעמדו לרשותכם שני חדרי בקרה מעוצבים, שני חדרי הקלטה מבודדים ומלאים בכלי נגינה וציוד הקלטה מהמתקדם ביותר שיש. המתחם כולו נבנה במחשבה ותכנון רב מבחינת האקוסטיקה ואיכות ההקלטה, והכי חשוב - יש פה אווירה נינוחה של קסם ויצירה..

  אנחנו משתדלים להוציא מכל פרויקט של הקלטת שירים באולפן את המקסימום! הקלטת שירים באולפן שלנו, זו חוויה מיוחדת שאתם ללא ספק הולכים לזכור לעוד המון זמן..


  לחן עיבוד והפקה מוסיקלית - אסף צרויה
  עיבוד והפקה מוסיקלית – אל-עד טרי
  מקלט 31 "הכל או כלום" - הפקה אל-עד טרי

  Teritory Studios

  icon-354293_1280   הפקת סינגל לרדיו    icon-354294_1280   עיבוד מוזיקלי   

  icon-354295_1280   שיר בת   icon-354296_1280   צילום קליפ  

  בית ליצירה מוזיקלית

  icon-354293_1280   שיר בהפתעה    icon-354294_1280   הקלטת שירים  

  icon-354295_1280   ברכה לחתונה    icon-354296_1280   שיר ליום הולדת
  אולפן הקלטות המלצות - טיפים ומידע נוסף
  מה זה מיתוג מוזיקלי לעסק?

  מה זה מיתוג מוזיקלי לעסק?

  מה זה מיתוג מוזיקלי לעסק? כל בית עסק חייב שתהיה לו זהות ייחודית שמאפיינת רק אותו ואת הפעילות העסקית שהוא מציע ללקוחותיו. בית עסק, כמו כל מוצר אחר שעסקים רוצים למכור, חייב אריזה יפה ומעוצבת שמציגה אותו בצורה נכונה ומשדרת את כל התחושות שיניעו לקוחות פוטנציאליים לפנות לבית העסק ולרכוש את המוצרים או השירותים שהוא […]
  כמה עולה הקלטת שירים באולפן?

  כמה עולה הקלטת שירים באולפן?

  כמה עולה הקלטת שירים באולפן? אם יש לכם מושג מדויק לגבי מה שאתם צריכים, אתם יכולים להציץ במחירון של אולפני טריטורי בדף – מחירים, שם תמצאו פירוט של כל העלויות להקלטת שירים באולפן. כדי שתוכלו להבין את כל הפרטים קצת יותר לעומק, הכנו עבורכם דף מידע שמרכז את כל המידע והטיפים כאשר רוצים לבדוק כמה […]
  איך בוחרים מפיק מוזיקלי טוב ?

  איך בוחרים מפיק מוזיקלי טוב ?

  איך בוחרים מפיק מוזיקלי טוב? ריכזנו עבורכם כמה המלצות וטיפים שיעזרו לכם להבין איך בוחרים מפיק מוזיקלי טוב, או שאולי יותר נכון לומר – מפיק מוזיקלי טוב לכם ולפרויקט שאותו אתם רוצים להפיק. בחירת מפיק מוזיקלי טוב חייבת להתייחס באופן ישיר לסוג היצירה שצריך להפיק, ליוצר שמבקש להפיק את היצירה שלו, לזמר או לזמרת שאמורים […]
  אולפן הקלטות ברחובות

  אולפן הקלטות ברחובות

  אולפן הקלטות ברחובות אם אתם מחפשים אולפן הקלטות ברחובות והסביבה, הגעתם למקום הנכון! אולפני טריטורי ממוקמים בקריית עקרון, ממש דקת נסיעה מרחובות, ולא מדובר באולפן הקלטות חובבני – מדובר באולפן הקלטות מקצועי שיודע לספק תמורה איכותית ומקצועית עבור הקלטת שירים מכל סוג שתבחרו! את האולפן מנהל אל-עד טרי, שהוא גם הבעלים של המקום וגם מפיק […]