הקלטת סינגל לרדיו – טיפים והמלצות

הרבה זמרים טועים כשהם חושבים שהקלטת סינגל והוצאתו לרדיו זו הדרך הבטוחה לפריצתם בקריירה מוזיקלית ארוכה ויציבה. אבל – זה הרבה יותר מורכב מזה.


הקלטת סינגל לרדיו - Teritory Studios

הדבר הראשון, החשוב, והעיקרי הוא – תכנון נכון שמגובה באסטרטגיה רחבה שלוקחת את כל האפשרויות בחשבון. נכון שיש אמנים שהמזל משחק להם ובשיר אחד שהם מוציאים לרדיו הם מצליחים ליצור עניין רב, שמעורר הזדמנויות שונות שמהן אפשר לגבש דרך טובה לקריירה.

להקהאלו מקרי קיצון, אצל רוב רובם של האמנים והיוצרים התמונה שונה לגמרי ומדובר בתהליך ארוך שכולל הרבה שלבים שאותם צריך לעבור לאט ובזהירות.

האופן שבו התעשייה פועלת כיום בהחלט לא דורש מאמן שיהיה לו אלבום שלם ומלא כדי שיוכל להתחיל להוציא לאור את היצירות המוזיקליות שלו. הרי שאם השירים לא תופסים ברדיו ולא מעוררים עניין וסקרנות סביב האמן, אין טעם לשחרר את האלבום, כי אף אחד לא מכיר אותו ולכן גם לא יקנו אותו. מה גם שיהיה לכם קשה מאוד למצוא חברת הפצה שתרצה למכור את האלבום בחנויות המוזיקה השונות!

Teritory Studios - בית ליצירה מוזיקלית

מחלקים את העשייה לכמה שלבים ומתרכזים בכל שלב כפרק שבסיומו נצטרך להתבונן ולהבין מה בדיוק קרה ואיך אפשר לתקן, לשפר, ולמנף את ההזדמנויות שהצליחו להתממש בעקבות השלב הנוכחי. שלב כזה בדרך כלל מורכב מתכנון קפדני להוצאת 3 סינגלים לפחות!

הרעיון הוא שהוצאת שלושה סינגלים יכולה להתפרש על פרק זמן של כחצי שנה (במקסימום!), ובמצב כזה אתם לא נותנים לאנשי הרדיו והתקשורת לשכוח אתכם. תחשבו לרגע, אם הייתם העורך המוזיקלי של תחנת רדיו, ופתאום קיבלתם סינגל מזמר לא מוכר (יחד עם עוד עשרות סינגלים שקיבלתם באותו יום) ואהבתם את השיר, אפילו פרגנתם לזמר האלמוני והשמעתם אותו כמה פעמים בתחנה. האם כעבור חודש עדיין תזכרו את שמו?

אתם הרי מקבלים כל יום עשרות סינגלים ורובם מאמנים לא מוכרים, ובניהם יש גם שירים טובים. אבל מה אם אחרי חודשיים וחצי תקבלו שוב פעם סינגל מאותו זמר? אתם מיד תזכרו שאהבתם את השיר שהוא הוציא לפני חודשיים, אולי אפילו תאזינו לו שוב, ופה כבר מתחיל להיווצר רושם שנוצר ויש לו משמעות וזיכרון אמיתי אצל אותו שדרן או עורך ברדיו.

כאשר לאחר חודשיים נוספים הוא שוב יקבל סינגל שלכם (השלישי), הוא יבין שמדובר באמן שפועל בעשייה מוזיקלית רצינית ויש מצב שהוא אפילו יעשה גוגל לראות מי אתם ומה בדיוק אתם עושים.

את הוצאת הסינגלים שאתם פורסים למשך חצי שנה, תגבו בפעילות שטח וצבירת ידיעות באתרי האינטרנט השונים, בכך תצטייר תמונה וירטואלית שמציגה אתכם כאמנים רציניים ולגיטימיים. איך מייצרים כזו תמונה גם במצב שאף אתר חשוב לא פרגן לכם באייטם? זו לא בעיה. בעולם האינטרנט יש אינספור פעילויות אתם יכולים לייצר בעצמכם והן יציירו את התמונה שאתם רוצים לייצר. פה הידע המקצועי של צוות האולפן בא לעזרתכם, אנחנו נדריך אתכם בכל הפרטים ונלווה אתכם שלב אחר שלב.

קחו בחשבון שכיום המטרה של כל אמן היא להיכנס לפלייליסט הנחשק של גלגל"ץ, ורק יחידים זוכים לפריבילגיה הזו. מה גם שכדי לזכות בה, כל הפעילות המקדימה חשובה והכרחית ביותר!


הצעת מחיר ופרטים נוספים

  תוכן ההודעה  לחן עיבוד והפקה מוסיקלית - אסף צרויה

  עיבוד והפקה מוסיקלית – אל-עד טרי

  כתבה על להקת רעש

  המון אמנים לא מוכרים הצליחו להכניס שיר לפלייליסט רק לאחר שנתיים מרגע יציאתו, על אף שהציבור הרחב לא ממש מודע לזה.. ואת ההישג הזה הם הצליחו לעשות בגלל שהם גרמו לסביבה להבין שהם רציניים, פעילים, ושיש להם קהל שאוהב אותם וישמח לשמוע אותם ברדיו!

  צריכים לקחת הכל בחשבון! ניהול ערוץ יוטיוב פעיל, קביעת הופעות שטח, אייטמים וראיונות בכל מקום אפשרי, ובעיקר (והכי חשוב) – שירים טובים שמופקים באופן מקצועי שמייחד אתכם כאמנים.


  באולפני טריטורי מקליטים אמנים מוכרים מהשורה הראשונה וצוות ההפקה של האולפן מסור ומחויב להתייחס אל כל אמן כעולם מלא ומורכב, שאותו צריך לאפיין ולהגדיר, כדי שההפקה המוזיקלית לא תישמע כמו עוד אלף שירים אחרים.

  המטרה היא שכל מי שישמע את השיר שלכם ידע שמדובר בכם! כי השפה המוזיקלית ייחודית לכם ולשירים שלכם, וכי מורגש שהשיר הופק באהבה ובהשקעה רבה.

  הקלטת סינגל זו עבודה שכל מפיק מוזיקלי יכול לעשות, השאלה היא כמה זה באמת תורם לכם לבניית קריירה מקצועית ורצינית. הקלטת סינגל חייבת להיות מלווה בעוד המון דברים חשובים והכרחיים כדי שהפרויקט יתרומם לאוויר ויצליח.

  באולפני טריטורי תקבלו עזרה והדרכה בכל התחומים הללו. יש לנו אנשי צוות שעבדו בחברות תקליטים. כותבים ומלחינים רבים ומוכשרים, מהמצליחים ביותר בארץ, נמצאים אצלנו באולפן באופן שוטף ויומיומי, במסגרת הפעילות השוטפת עם האמנים המוכרים שמקליטים ומפיקים אצלנו את האלבומים שלהם.

  וכל אלו יעמדו לרשותכם כמגוון הזדמנויות, שיחד נבין איך אפשר להשתמש בהם ובכם למינוף הדדי וליצירה מוזיקלית איכותית ובעלת ערך ומשמעות. ההצלחה שלכם זו ההצלחה שלנו, לכן חשוב לנו שתצליחו.
  Teritory Studios – בית ליצירה מוזיקלית

  התקשרו אלינו וספרו לנו באיזה שלב אתם בדיוק נמצאים, נשמח לעשות אתכם פגישת ייעוץ חינם ואולי גם לצאת לדרך משותפת שתביא הרבה אור אל תוך היצירה והעשייה המוזיקלית שלכם, וגם לשלנו :-)

   

  במתחם האולפנים יעמדו לרשותכם שני חדרי בקרה מעוצבים, שני חדרי הקלטה מבודדים ומלאים בכלי נגינה וציוד הקלטה מהמתקדם ביותר שיש. המתחם כולו נבנה במחשבה ותכנון רב מבחינת האקוסטיקה ואיכות ההקלטה, והכי חשוב - יש פה אווירה נינוחה של קסם ויצירה.. 

   

  טלפון:  054-6717230   או במייל –   elad@Teritory.co.il

  לשליחת חומרים מקוריים בלבד -   ANR@Teritory.co.il

  (אנא פרטו את שמכם המלא והשאירו טלפון נייד)

   

  מידע בנושאים נוספים :

  הקלטה באולפן | הפקה מוזיקלית  |  מוזיקה מקורית | מחירים לשעות אולפן | אולפני טריטורי |

  Teritory Studios

  עיבוד והפקה מוסיקלית – אל-עד טרי
  עיבוד והפקה מוסיקלית – אסף צרויה
  הפקת שיר מקורי באולפן - ליאת יצחקי