הפקת שיר

הפקה זה אומר ניהול. הפקת שיר משמעותה לנהל את כל השלבים שבהם מתהווים הלחן והמילים אל תמונה שלמה שבסופה יש שיר. הפקת שיר מצריכה לא רק ידע מוזיקלי, אם כי זה דבר הכרחי, אלא גם יכולת ניהול ויחסי אנוש שבזכותם הפקת השיר תוכל להתבצע בצורה מקצועית ותביא לתוצאות הרצויות.


הפקת שיר - Teritory Studios

הפקת שיר מתחילה באפיון השיר ומטרתו, הבנת הזמר והמסר שאותו הוא בא להעביר לעולם ביצירתו המוזיקלית, ומתוך כל אלו יכולה להתחיל ולהתקיים תמונה מדויקת של השיר אותו אנו עומדים להפיק. ההפקה מתחילה בבחירת הסולם של השיר וקבלת החלטות בנוגע למבנה השיר, לאחר מכן מתחילים לשזור את כל הפרטים הקטנים שבונים את השיר מבחינת העיבוד המוזיקלי שלו.

ליאור נרקיס באולפןיכולת הניהול שמלווה תהליך הקפת שיר מחייבת את המפיק ואת הנגנים לעמוד בלוח זמנים מדויק, אך היא חייבת לאפשר גם מקום של יצירתיות ומרווח פעולה, דרכם תוכל לבוא לידי ביטוי המון יצירתיות וחדשנות אותה נרצה להעביר בשיר. לאחר ציור המבנה וקביעת הסולמות והמעברים, מפיק השיר צריך לקבוע את שלבי העבודה שילוו את תהליך ההפקה.

לוח הזמנים ושלבי העבודה בהפקת שיר אינם קבועים מראש ונכונים לכל שיר, ישנם שירים שעדיף להתחיל בהקלטת בס ותופים, עליהם נבנה את כל יתר הכלים שמנגנים בשיר. ויש שירים שכדאי להתחיל דווקא בהקלטת פסנתר או גיטרה. הפקת שיר חייבת להתייחס לכל שיר כאל עולם ייחודי שאין דומה לו ולהתאים את כל השלבים בהפקה לצרכים שישרתו את השיר בצורה הטובה ביותר.

Teritory Studios - איך בוחרים מפיק לשיר ?


הדבר החשוב ביותר בבחירת מפיק לשיר זה החיבור האישי שיש לכם כמוזיקאים או כיוצרים עם האדם שעומד מולכם. כימייה טובה יכולה להביא לתוצאות מעולות. למרות שהקלטת השיר היא דבר טכני, מורגש בהקלטה הרגש שליווה את התהליך, וזה מה שבסופו של דבר קובע את הימצאותו של הקסם או לא.

הדבר השני שחשוב לקחת בחשבון כשבוחרים מפיק לשיר זה התאמת הסגנון המוזיקלי שלו לכיוון המוזיקלי שאליו אתם מכוונים, למרות שישנם מפיקים מעולים ומוכרים מאוד בעולם שאינם מוזיקאים כלל.

מפיק צריך לנהל, וכתוצאה מזה הוא גם צריך להבין את התחום שאותו הוא מנהל. אך אדם בעל יכולת הבנה והכלה, בנוסף לתפיסה רגשית נכונה, יכול לנהל הפקת שיר בצורה מעולה ולהביא לתוצאות לא פחות טובות ממוזיקאי מחונן, ואולי אפילו יותר.דווקא חוסר הידע של המפיק במתמטיקה של המוזיקה זה מה שמשאיר לו המון מרווח לחשיבה יצירתית, דבר שכתוצאה ממנו אפשר להגיע לשילובים ובחירות שיעניקו לשיר שלכם טוויסט ייחודי שיגרום לו לבלוט בין המון שירים אחרים שיוצאים לאור.

הדבר האחרון שחשוב לבדוק כשבוחרים מפיק מוזיקלי לשיר זו היכולת שלו להוציא את הדברים לפועל! כדי שבסופו של דבר יהיה לכם שיר מופק ביד חייבים אולפן הקלטות, חייבים נגנים, חייבים מישהו שיעשה מיקס ומאסטרינג לשיר. אם המפיק שלכם מציע שהוא יעשה את כל הדברים הללו בעצמו, סביר להניח שהתוצאה תהיה פחות טובה.

הפקת שיר כוללת צוות שלם שנרתם לביצוע המשימה ותורם את כישרונו הייחודי לטובת השיר. מפיק טוב כבר מוכן עם תשתית מסוג זה ויש ברשותו את כל האמצעים להוציא את הפקת השיר לפועל והפיכת הרעיון המוזיקלי לשיר של ממש.


הצעת מחיר ופרטים נוספים

  תוכן ההודעה


  מקלט 31 "הכל או כלום" - הפקה אל-עד טרי
  עקיבא תורג׳מן - חזרה מוקלטת באולפן

  Teritory Studios – בית ליצירה מוזיקלית

  התקשרו אלינו וספרו לנו באיזה שלב אתם בדיוק נמצאים, נשמח לעשות אתכם פגישת ייעוץ חינם ואולי גם לצאת לדרך משותפת שתביא הרבה אור אל תוך היצירה והעשייה המוזיקלית שלכם, וגם לשלנו :-)

   

  במתחם האולפנים יעמדו לרשותכם שני חדרי בקרה מעוצבים, שני חדרי הקלטה מבודדים ומלאים בכלי נגינה וציוד הקלטה מהמתקדם ביותר שיש. המתחם כולו נבנה במחשבה ותכנון רב מבחינת האקוסטיקה ואיכות ההקלטה, והכי חשוב - יש פה אווירה נינוחה של קסם ויצירה.. 


  טלפון: 054-6717230   או במייל –   elad@Teritory.co.il

  לשליחת חומרים מקוריים בלבד -   ANR@Teritory.co.il

  (אנא פרטו את שמכם המלא והשאירו טלפון נייד)

   

  מידע בנושאים נוספים :

  אמנים ויוצרים | הפקת מוזיקה מקורית | הפקה ועיבוד סינגל לרדיו |  מיקס מאסטרינג

  Teritory Studios

  לחן עיבוד והפקה מוסיקלית - אסף צרויה
  עיבוד והפקה מוסיקלית – אל-עד טרי
  הפקת שיר מקורי באולפן - ליאת יצחקי

  עיבוד והפקה מוסיקלית – אל-עד טרי
  עיבוד והפקה מוסיקלית – אסף צרויה
  קליפ לשיר שהוקלט באולפן – קליפ אולפן LIVE