הפקת סינגל לרדיו

הפקת סינגל לרדיו שונה מעט מהפקת שיר למטרות אחרות. לרדיו צרכים משלו וכאשר ניגשים להפיק שיר שמטרתו להיות משודר ברדיו חייבים לקחת בחשבון את הצרכים של הרדיו ולהביא אותם לידי ביטוי בשיר עצמו. האם זה אומר שצריכים להתפשר על איכות השיר לטובת צרכי הרדיו? חד משמעית – לא. הרדיו בישראל מתאפיין בתכונה מאוד מסוימת, הם רוצים לשדר שירים שמורגשת בהם הדרך ושהאמת של האומן מורגשת ויש ביכולתה לרגש את המאזינים.


הפקת סינגל לרדיו - Teritory Studios

מעבר לפן הרגשי הפקת סינגל לרדיו חייבת לעמוד בקריטריונים מקצועיים כדי ששידור השיר בתחנות הרדיו תוכל לעבור אל המאזין בצורה איכותית שמכבדת את התחנה וגם את השיר המושמע. לא תמיד האופן שבו השיר נשמע אצלכם במערכת הביתית זה האופן שבו השיר ישמע כשהוא עובר את הפילטרים של השידור ברדיו.


אסף צרויה עם חלילןהתאמת השיר לקריטריונים שדורשות תחנות הרדיו מתבצעת על ידי המיקס והמאסטרינג של השיר, כך התדרים של השיר מותאמים לשידור מקצועי ויוכלו לעמוד בתקן האיכות שיגרום להם להישמע טוב גם כשמישהו מאזין להם בנסיעה ברכב וגם כשהם מושמעים כמוזיקת רקע במסעדה.

על מנת ששיר יוכל לקבל את התוצאה הטובה ביותר בתהליך המיקס והמאסטרינג הוא חייב להיות מוקלט באולפן מקצועי ובאקוסטיקה טובה. כל אחד מהכלים המוזיקליים מוקלט בערוץ נפרד וחיבור כל הכלים יחד למקשה אחת נעשה בתוכנת מחשב כמו פרו טולס או קיו בייס, שם כל השכבות שמרכיבות את השיר הופכות לשכבה של ערוץ אחד אותו המיקס בא לשפר באיזון הכלים אחד מול השני, ואותו המאסטרינג בא להעמיד בתדרים הנכונים שעומדים בתקן המקצועי שיכול להיות משודר בגלי הרדיו.

Teritory Studios - בית ליצירה מוזיקלית

הפקת סינגל לרדיו מצריכה גם חשיבה שיווקית ואסטרטגיית יחסי ציבור נכונה, אחרי הכל מטרת ההקלטה של השיר היא להיות משודר ברדיו. אולפן הקלטות מקצועי ידע להדריך אתכם ולהעניק לכם גם את הידע הזה, מתוך הניסיון הרב שיש לו בתחום. לדוגמא: הפקת סינגל לרדיו צריכה לקחת בחשבון מערך שלם שכולל יותר משיר אחד.

תחנות הרדיו בישראל מקבלות עשרות שירים חדשים שיצאו מידי שבוע, והדרך שלכם כאמנים נמדדת בעקביות ובתהליך שאותו אתם משקפים כלפי חוץ. הפקת סינגל לרדיו יכולה להיות גם הפקה של שיר אחד, אבל סביר להניח שלא תשיגו מזה את המטרות הרצויות. לרוב כדאי להפיק שלושה סינגלים לרדיו ולתזמן את הוצאתם במרווח של חודשיים אחד מהשני. העורכים המוזיקליים בתחנות הרדיו יחשפו לשירים שלכם אחת לחודשיים וכך גם יבינו שמדובר באומן עקבי שנמצא בעשייה ושווה להם להתייחס לסינגל שלו ברצינות ולהאזין לו.

כל סינגל שיוצא לרדיו הוא מערכה בפני עצמה, אך ההצלחה שלכם לא תלויה בניצחון של מערכה אחת, היא תלויה בניצחון המלחמה כולה. כדי שתוכלו למצב את עצמכם כאמנים לגיטימיים בישראל, כאלו שתחנות הרדיו משמיעות אותם, אתם צריכים לגרום להם להבין שיש בכם את מה שצריך ולא רק שהסינגל שהוצאתם יפה ומושקע, יש פה עשייה שלמה שמספרת את המסר שלכם כיוצרים.


איך זה עובד?

הפקת סינגל לרדיו מתייחסת להפקת השיר עצמו כסינגל בודד, וגם אם הוא חלק ממערכה אסטרטגית שאתם פועלים כרגע לטובת האלבום העתידי, כל הפקת סינגל לרדיו חייבת לקבל התייחסות פרטנית ועצמאית, ועל אף זאת יש לקחת בחשבון גם את התמונה הכללית ולוודא שהפקת הסינגל תשרת את כל יתר הפעילות המוזיקאלית שאתם מייצרים.

רוב תחנות הרדיו בישראל עברו לעבוד בשיטת ההפצה הדיגיטלית. כבר לא שולחים דיסקים מפלסטיק בדואר, וכבר לא דופקים על דלתות בבקשה שיאזינו לשיר שלכם. הכל הפך דיגיטלי וכך גם ההתייחסות שלכם צריכה להיות כשאתם מחליטים להוציא לפועל הפקת סינגל לרדיו.

ישנן כמה חברות שמציעות שירותי הפצת סינגלים באופן דיגיטלי, המוכרות שבהן אלו לינקטון ופאטיפון. החברות הללו בונות עבור הסינגל שלכם מיני סייט שבו מוצג השיר יחד עם הקומוניקט השיווקי, תמונת יחצ, המילים של השיר וכו', וכמובן הדבר החשוב ביותר – עורכי המוזיקה ברדיו יכולים להוריד דרך המיני סייט את השיר בפורמט שהם צריכים כדי לשדר אותו.

השימוש במדיות האלו מעניק לכם יכולת בקרה מצוינת ודרכן תוכלו לראות בזמן אמת באיזו תחנה האזינו לשיר ומי מהתחנות הוריד את השיר. הפקת סינגל לרדיו הפכה קלה ופשוטה בעקבות החידושים הטכנולוגיים הללו אך מסיבה זו גדלה כמות השירים שיוצאים לאור מידי שבוע ולכן כדי שהסינגל יקבל את היחס הראוי לו עליכם לפעול גם בדרכים נוספות שיצרו סביבו עניין וסקרנות. מפיק מוזיקלי מקצועי ידע להדריך אתכם בכל השלבים הללו ולהעניק לכם את המידע הנחוץ לכם כדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.


הצעת מחיר ופרטים נוספים

  תוכן ההודעה


  להקת מקלט 31 - הפקת סינגל לרדיו
  נועם נתיב - הפקת סינגל לרדיו - רץ רץ
  לחן עיבוד והפקה מוסיקלית - אסף צרויה

  Teritory Studios – בית ליצירה מוזיקלית

  התקשרו אלינו וספרו לנו באיזה שלב אתם בדיוק נמצאים, נשמח לעשות אתכם פגישת ייעוץ חינם ואולי גם לצאת לדרך משותפת שתביא הרבה אור אל תוך היצירה והעשייה המוזיקלית שלכם, וגם לשלנו :-)

   

  במתחם האולפנים יעמדו לרשותכם שני חדרי בקרה מעוצבים, שני חדרי הקלטה מבודדים ומלאים בכלי נגינה וציוד הקלטה מהמתקדם ביותר שיש. המתחם כולו נבנה במחשבה ותכנון רב מבחינת האקוסטיקה ואיכות ההקלטה, והכי חשוב - יש פה אווירה נינוחה של קסם ויצירה.. 


  טלפון:  054-6717230   או במייל –   elad@Teritory.co.il

  לשליחת חומרים מקוריים בלבד -   ANR@Teritory.co.il

  (אנא פרטו את שמכם המלא והשאירו טלפון נייד)

   

  מידע בנושאים נוספים :

  הפקת מוזיקה מקורית | הפקה ועיבוד סינגל לרדיו |  מיקס מאסטרינג | צילום קליפ באולפן |

  Teritory Studios

  אולפני טריטורי - הפקת שירים והקלטות באולפן
  עיבוד והפקה מוסיקלית – אל-עד טרי
  ליאת יצחקי - הפקת שיר מקורי באולפן

  עיבוד והפקה מוסיקלית – אל-עד טרי
  עיבוד והפקה מוסיקלית – אסף צרויה
  קליפ לשיר שהוקלט באולפן – קליפ אולפן LIVE